Nahoru
Domů Aktuálně recept O nás Vybavení galerie Pojišťovny Důležité Léčba bolesti mapa Ceník Prevence napište 

MUDr. Stanislava Novotná

Všeobecná praktická lékařka
Ambulance léčby bolesti
Choceň

Sestra: Pavla Horáčková Zatloukalová
IČO: 08109435

Zpět

Vybavení ordinace

Přístroj QuickRead - CRP

během 2 minut pouze z jediné kapky krve určí hodnotu CRP, podle níž lze velmi snadno posoudit nutnost nasazení ATB léčby. Odběr se provádí z prstu. CRP je „protein akutní fáze“ , jedná se ukazatel zánětu v krvi, jeho hodnota stoupá již v prvních hodinách zánětu. CRP je spolehlivější ukazatel zánětu než sedimentace. Touto moderní metodou je možno zabránit zbytečnému užívání antibiotik.

Přístroj KoaguCheck XS - stanovení INR

vyšetřujeme krevní srážlivost zejména u pacientů užívajících kumarinové preparáty - Warfarin - při prevenci a léčbě trombóz (krevních sraženin). Při užívání kumarinových preparátů dochází ke snížení krevní srážlivosti („ředění krve“) v důsledku snížené tvorby srážecích faktorů v játrech. Výsledek vyšetření, ke kterému stačí malá kapka krve z prstu, lze odečíst během 2 minut. Odpadá tak, že pacient musí přijít na odběr a následně pro výsledek a upravení medikace, vše lze provést v jednom kroku.

EKG Seiva Praktik

elektrokardiografie -snímání elektrického potenciálu srdeční svaloviny. Pomocí tohoto přístroje lze zjistit některé poruchy srdečního rytmu a srdečního svalu. Vyšetření trvá pár minut a je bezbolestné.

Holter krevního tlaku

přístroj, jehož pomocí lze ambulantně 24 hodin měřit krevní tlak. Je to jednoduchá, neinvazivní a proto stále více rozšířená metoda napomáhající diagnostice a správné léčbě hypertenze.

Glukometr

hodnocení hladiny krevního cukru přímo v ordinaci.

Pulsní oxymetr

měření hladiny kyslíku v periferní krvi – „okysličení krve“

Bezdotykový infrateploměr FDIR-V10

se používá pro měření teploty čela osoby na základě vztahu mezi teplotou okolí a teplotou lidského čela. Jednoduchým nasměrováním měřicícího okénka tohoto zařízení na čelo klienta lze rychle získat přesně naměřenou hodnotu.

Elektronický tonometr NISSEI DM 3000

přenost měření - 1%

Boso ABI 100

  • Index ABI se používá jako indikátor výskytu onemocnění periferních tepen.
  • Normální hodnota ABI indexu je 1 – 1, 29 (za hraniční hodnotu se považuje 0,91 – 0,99). Jednoznačně patologickou hodnotou ABI indexu svědčící pro ischemickou chorobu dolních končetin (onemocnění tepen dolních končetin, nedokrevnost) je hodnota pod 0,9.
  • Nízký ABI index je nezávislým ukazatelem rizika kardiovaskulárních (srdečně – cévních) onemocnění. Snížená hodnota ABI indexu tedy není jen indikátorem přítomnosti ischemické choroby dolních končetin, ale také významným ukazatelem zvýšeného kardiovaskulárního rizika – úmrtí, ischemické choroby srdeční a mozkové mrtvice.

Vaše zdravotní pojišťovna hradí toto vyšetření:

  • 1x ročně, je –li Vám 60 a více let a máte alespoň jeden rizikový faktor aterosklerózy
  • jste – li diabetik 2. typu – toto vyšetření Vám pak pojišťovna hradí 1x ročně v rámci dispenzární diabetické prohlídky u praktického lékaře
  • pokud má lékař podezření, že Vaše obtíže, které udáváte, jsou způsobeny ischemickou chorobou dolních končetin

Poly Watch – monitoring spánkové apnoe - vyšetření chrápajících

Standard F 200 - POCT přístroj

Je schopný měřit kardiální markery jako D dimery, Troponin, Natriuretický peptid, kvantitativně měří také TOKS ( test na okultní krvácení) - prevence rakoviny tlustého střeva

Spirometr

Umožňuje jak základní, tak i profesionální funkční vyšetření plic. Díky extrémně nízkému odporu průtoku je SpiroSonic FLO vhodný pro diagnostiku dětí, starších a nemocných pacientů. Vysoce kvalitní snímače a vyhodnocovací algoritmy poskytují vysokou přesnost měření.