Nahoru
Domů Aktuálně recept O nás Vybavení galerie Pojišťovny Důležité Léčba bolesti mapa Ceník Prevence napište 

MUDr. Stanislava Novotná

Všeobecná praktická lékařka
Ambulance léčby bolesti
Choceň

Sestry: Štěpánka Nováková, Zuzana Morávková
IČ: 08109435

Zpět

Vybavení ordinace

Přístroj QuickRead - CRP

během 2 minut pouze z jediné kapky krve určí hodnotu CRP, podle níž lze velmi snadno posoudit nutnost nasazení ATB léčby. Odběr se provádí z prstu. CRP je „protein akutní fáze“ , jedná se ukazatel zánětu v krvi, jeho hodnota stoupá již v prvních hodinách zánětu. CRP je spolehlivější ukazatel zánětu než sedimentace. Touto moderní metodou je možno zabránit zbytečnému užívání antibiotik.

Přístroj KoaguCheck XS - stanovení INR

vyšetřujeme krevní srážlivost zejména u pacientů užívajících kumarinové preparáty - Warfarin - při prevenci a léčbě trombóz (krevních sraženin). Při užívání kumarinových preparátů dochází ke snížení krevní srážlivosti („ředění krve“) v důsledku snížené tvorby srážecích faktorů v játrech. Výsledek vyšetření, ke kterému stačí malá kapka krve z prstu, lze odečíst během 2 minut. Odpadá tak, že pacient musí přijít na odběr a následně pro výsledek a upravení medikace, vše lze provést v jednom kroku.

EKG Seiva Praktik

elektrokardiografie -snímání elektrického potenciálu srdeční svaloviny. Pomocí tohoto přístroje lze zjistit některé poruchy srdečního rytmu a srdečního svalu. Vyšetření trvá pár minut a je bezbolestné.

Holter krevního tlaku

přístroj, jehož pomocí lze ambulantně 24 hodin měřit krevní tlak. Je to jednoduchá, neinvazivní a proto stále více rozšířená metoda napomáhající diagnostice a správné léčbě hypertenze.

Glukometr

hodnocení hladiny krevního cukru přímo v ordinaci.

Pulsní oxymetr

měření hladiny kyslíku v periferní krvi – „okysličení krve“

Bezdotykový infrateploměr FDIR-V10

se používá pro měření teploty čela osoby na základě vztahu mezi teplotou okolí a teplotou lidského čela. Jednoduchým nasměrováním měřicícího okénka tohoto zařízení na čelo klienta lze rychle získat přesně naměřenou hodnotu.

Elektronický tonometr NISSEI DM 3000

přenost měření - 1%